Ataç İnşaat ‘ın HISSE lerinde neler oluyor ?

Büyük umutlarla halka arz edilen ve aynı umutlarla yatırımcıların sahip çıktığı Ataç İnşaat, geldiği nokta ile hem hayal kırıklığı yarattı hem de küçük tasarruf sahiplerini perişan etti. 2011 yılında 3.5 TL fiyatlardan işlem görmeye başlayan Ataç hisseleri, bugün 10 kuruşluk fiyatlara düşdükten sonra işleme kapatıldı.

Şirket zararları ve hisseler üzerinde dönen tezgahların belini büktüğü Ataç İnşaat ve Sanayi AŞ adına KAP’a yapılan açıklamada Serhat Uysal’la birlikte imzası bulunan Murat Uysal, aynı zamanda borsanın finansal yapısı kötüye giden şirketlerinden olan Latek Holding’in de Yönetim Kurulu üyesiydi. 12.5 liradan Ataç hissesi satan eski SPK çalışanı Metin Yüksel de Murat Uysal gibi aynı şirketlerde görev yaptı. Metin Yüksel, Ataç Yönetim Kurulu Üyeliği görevi sırasında borsanın batak şirketlerinden biri olan “Gözaltı Pazarı”ndaki Mango’da da yönetim kurulu üyesiydi. Ancak Yüksel’in işler bozulunca Mango’dan ayrılması dikkat çekmişti.

Bir önemli detay ise, 2013 yılında haklarında SPK tarafından Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusu yapılması kararı alınan bu iki ismin, ‘yüz akı’ olmak iddiasıyla girdikleri borsada 3 senede batak noktasına getirilen Ataç’ta Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmalarıydı. KAP açıklamasında Murat Uysal ile birlikte imzası bulunan Serhat Uysal’ın ise Ataç İnşaat’ta ne gibi bir göreve sahip olduğu, hangi sıfatla açıklamaya imza attığı bilinmiyor. Ve bugün yatırımcıların ahını alan Ataç, karı ve temettüleriyle değil, borçlarıyla, hisse oyunlarıyla, sahtekarlık iddialarıyla konuşulan bir şirket durumunda.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.