Çaylar Jandarmadan

Hazırladıkları birçok farklı projelerde aldığı görevi en iyi şekilde yerine getiren Yahşihan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, “Çaylar Jandarmadan” projesi kapsamında köylerde kahvehaneleri tek tek ziyaret ederek vatandaşlara suç ve suçlularla mücadele konusunda uyarılarda bulundu.
Kahvehaneleri gezdiler

Toplumun, güvenlik hizmetlerine katılımını artırmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Yahşihan İlçe Jandarma ekipleri, ‘Çaylar Jandarmadan” sloganıyla Yahşihan ilçesinde bulunan kahvehaneleri tek tek ziyaret etti. Sorumluluk alanlarında bulunan kahvehanelerde vb yerlerde oturan vatandaşlara çay ısmarlayarak sohbet eden Jandarma ekipleri, sahte para, hırsızlık, dolandırıcılık, tırnakçılık ile komşu kollama konularında halkı bilgilendirdi.
Dikkat uyarısı

Jandarma ile toplum arasında kalıcı güven sağlamak amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında çay ocağındaki vatandaşlara muhtemel olaylara karşı daha duyarlı davranılması gerektiği konusunda uyarılarda bulunan Jandarma ekipleri suç ve suç oluşumuna sebep olacak durumlara karşı dikkatli olunması gerektiğini söyledi.
Komşu Kollama Projesi ve 156 Jandarma İmdat

Bir süredir yürüttükleri ‘Komşu kollama’ projesi hakkında da bilgi veren Jandarma “Komşularını yakından tanıyan, aralarındaki ilişkileri geliştiren insanlar, başka bir yere gidince evlerini teslim edecekleri insanları da arkalarında bırakmış olacak. Komşu çocukları arasında kaynaşma sağlanmalı. Evden kısa süreliğine dahi dışarı çıkılsa komşuya bilgi verilmeli. Karşılaşılan en küçük olayda 156 Jandarma imdat hattını aramalı. İhbarda bulunan kişi kendisi ile ilgili hiçbir bilgi vermeden ihbarda bulunabilir. Bunun için Jandarma 156 Jandarma imdat hattını aramakta tereddüt etmeyin” diye konuştular.
Sahte para ve hayvan hırsızlığına karşı bilgilendirme

Yahşihan İlçe Jandarma yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde canlı hayvan satıcılarını sahte paraya ve hayvan hırsızlıklarına karşı ziyaret ederek uyardı. Hayvan hırsızlığı ve sahte para olaylarına karşı alınacak tedbirlerle ilgili besicilere bilgi veren Jandarma, besicilerin sorularını da yanıtladı. Yahşihan İlçe Jandarma ekipleri besicilere hırsızlar ilçelere, pazarlamacı, avcı, tüccar, yolcu, seyyar satıcı, hayvan alıcısı kılığında gelerek hayvan ve ağıl sayısını öğrenip, keşif yapmaktadırlar. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında şahısların kontrol edilmesi bakımından 156 Jandarma imdat telefonuna bilgi verilmelerini ve sahte para ve Hayvan hırsızlığı olaylarına erken müdahale edilmesinin çok önemli olduğunu belirttiler.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.