İç Denetim

İÇ DENETİM

Kurumsallaşma yolunda  şirketlerde iç kontrol sistemleri kurulmalıdır. Bu sistemlerin işletilmesi şirketin   hedeflerine sağlıklı ulaşmasında pozitif etkileri olmaktadır.  İç  kontrol sistemlerin  de denetlenmesi gerekmektedir. Bu aşamada   İç Denetim –Bağımsız Denetim gibi    denetimler devreye  girmektedir.

İç denetimler ;   ideal olan   şirket yönetim kuruluna bağlı olarak çalışmasıdır.  İç denetim ; Şirketin faaliyetlerinin    şirket politikalarına, yasalara , mevzuatlara uygunluğu   ile  iç işleyişte personel denetimleri ,karlılık ve verimlilik  denetimleri  gibi  işleyişe  sahip   olmakla     şirketi  faaliyetlerinde  daha da  güçlendirmektedir.

Faaliyet denetimleri, karlılık denetimleri, suistimal denetimleri gibi denetimlere  katkıda bulunduğu gibi bağımsız denetimleri de kolaylaştırmaktadır.

İç denetimle Şirketlerde denetimli alanların  oluşturmakta  ve  buda  o şirketin marka değerinde ,müşteri memnuniyetinde  , şirkete güven de  ve şirket içi  aksaklıkları giderme de her zaman    destekçi olmaktadır. .

Şirketlerde güven iyidir ama  kontrol şarttır. Kontrolsüz alan senin değildir.

Detaylar için : www.worldauditsystem.com

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.