Kargo Firmaları ekiplerine Hile Denetim Eğitimleri aldırıyor

Günümüzde çalışan sayısı arttıkça bir çok problemler beraberinde geldiğinden  ,problemlere özel çözüm arayışları da devam etmektedir.Kargo firmaları artan istihdamın ve rekabetin etkisinde karşılaştıkları suiistimalleri en aza indirmek için çözüm arayışı içine girmişlerdir .İnsan çalıştırdıkça problemler kaçınılmaz olmaktadır. Hile suiistimaller ve yolsuzluklarla karşılaşılan sektörde yeni arayışlar devam etmektedir. Önce eğitim ile işe başlayan sektör  İç denetim ekibine,yönetci kadrolarına ve çalışanlarına farkındalık eğitimleri ile  suiistimalleri en aza indirmenin  ve en ekonomik yoludur. Sektöre eğitimlere başlayan Hile Uzmanı Muhsin Bilgi ‘Sektörden talepler geldiğini ve eğitimlerden yüksek fayda sağlandığını belirtirken Hile yapılma olasılığını ortadan kaldıran eğitimler  oluşacak suistimali baştan çözdüğünü ve şirketlerin hile politikaları oluşturmasında fayda oluşturduğunu belirtmiştir.

Şirketlerin farkındalık eğitimleri ile hem çalışanı hem de yöneticisi ile farkındalığa eriştiğini ve şirkette  verimliliğin arttığı görülmektedir. Eğitim sonucunda şirketlerde  bilinçlendirme ile birlikte erken uyarı sistemleri ve bağımsız özel denetimlerle korunduğu görülmektedir.

 

Muhsin Bilgi

Muhsin Bilgi

1970 yılında Sakarya - Geyve - Taraklı ya bağlı Yeniköy doğumludur. İlkokulu babasının memuriyeti sebebiyle Geyve-Eşme Köyü ilköğretimde tamamladı. Ortaokul – Lise öğrenimimi Geyve ilçesinde tamamladı. Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü 1992 Güz Dönemi Mezun oldu. 1992-1996 Yılları arasında Serbest Muhasebeci olarak değişik firmalarda çalıştı.. 07.01.1997 Tarihinden itibaren SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR olarak, kazandığı sertifikalar la da değişik firmalarda danışmanlık hizmetleri sunmakta olup, ortağı olduğu ve Ülkemizde Hile Yolsuzluk ve Suistimal alanında ilk şirket olan ve konusunda uzmanlardan oluşan MUHSİN BİLGİ DENETİM HİZMETLERİ A.Ş. ile de firmalar da Hile - Yolsuzluk ve Suistimal check -up , Eğitim ,Denetim çalışmaları hizmetlerini sunmaktadır... Ayrıca Kazandığı Sertifikalar olarak; 1- İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasından 2002- 2005 yıllarında aldığı BİLİRKİŞİ SERTİFİKASI 2- Ankara –Hazine Müsteşarlığından 2004 yılında aldığı SİGORTACILIK BAĞIMSIZ DENETİM SERTİFİKASI 3- Ankara TURMOB –İstanbul Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Akademi si tarafından 2010 yılında ADLİ MUHASEBE UZMANLIĞI SERTİFİKASI 4- Sermaye piyasası lisanslama Sicil ve Eğitim Kurumu tarafından 21.01.2013 Tarih ve Lisans No: 802807 olan SERMAYE PİYASASINDA BAĞIMSIZ DENETİM LİSANSI 5- T.C Kamu gözetim Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarfaından Tarih:27/09/2013 ve Sicil No:1984 olan BAĞIMSIZ DENETÇİ BELGESİ Uzmanlık Sertifikalarının Sahibi olup , internet web siteleri ile de Türkiye de alanında uzmanlardan oluşan ,ekibe sahip olarak , hizmet sunmaya devam etmektedir.. Sahip olduğu sertifikalarla İstanbul da değişik mahkemelerde mali bilirkişilik yapmaktadır. Bunlar ; Asliye Hukuk – Asliye Ceza Mahkemelerinde - İş Mahkemelerinde –Ticaret ve Vergi Mahkemelerinde BİLİRKİŞİ olarak görev yapmaktadır. İngilizce bilmekte olup, üç çocuk babasıdır

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.