Dijitalleşmede En Başarılı Şirketimiz !

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ, Accenture Dijitalleşme Endeksi sonuçlarına göre, Motorlu Kara Taşıtlarının Toptan ve Perakende Ticareti kategorisinde en başarılı şirket olarak belirlendi.

Toyota Türkiye açıklamasına göre, Türkiye’de dijitalleşmeyi uygulayan şirketler Accenture, Vodafone, Boğaziçi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Türkiye Bilişim Vakfı ile birlikte hayata geçirilen Accenture Dijitalleşme Endeksi çalışmasıyla belirlendi.

Motorlu Kara Taşıtlarının Toptan ve Perakende Ticareti’nde dijitalleşme konusunda en yüksek puanı aldığı için sektör lideri olarak belirlenen Toyota, Türkiye’nin gelişen teknolojiyi en başarılı şekilde uygulayan şirketlerin başında geldi.

Ayrıca, Toyota Türkiye’nin de yer aldığı, endekse katılan şirketlerin en yüksek puana sahip olanları “Dijitalleşme Öncüleri” olarak belirlendi.

Kapsamlı olarak yapılan araştırmada değişen pazar dinamikleri ve rekabetçi piyasa koşullarında dijitalleşmenin önemi ortaya konularak şirketlerin başarılarında teknolojik gelişmeleri entegre etmenin önemi ortaya kondu.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ, bilimsel yaklaşım ve sistematik metodoloji kullanılarak yapılan araştırmaya tabi tutulan 17 sektörün öncü şirketleri arasındaki yerini aldı.

Accenture Dijitalleşme Endeksi çalışmasında Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ hem müşterilerinden hem de kendi sektörlerinden kaynaklanan ihtiyaçları doğru tespit ederek katma değer oluşturabilmelerini sağlayacak Dijital Strateji, Dijital Hizmetler ve Dijital Operasyonel Yetkinlikler konusunu içeren 3 ana başarı kriteri üzerinden değerlendirildi.

Accenture Dijitalleşme Endeksi çalışmasına katılan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ’nin bu amaçla dijital karnesi çıkarıldı. Yapılan çalışma sonucunda Toyota, Motorlu Kara Taşıtlarının Toptan ve Perakende Ticareti kategorisinde en başarılı şirket olarak belirlendi.

Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023  hedeflerinde başarılı şirketlerimizin çokluğu ile övünmemiz gereklidir.

Nice başarılı şirketlerle nice başarılı yıllara..

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.