Mutlucan Tuz halka arzını erteledi

Mutlucan Tuz Madencilik İnşaat Turizm Otomotiv Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin halka arzı iptal edildi.
Mutlucan’dan konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada, halka arz için bir süre bekleme yönünde karar alındığı belirtildi.

Açıklamada şu bilgiler verildi:

“Mutlucan Tuz Madencilik İnşaat Turizm Otomotiv Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin çıkarılmış sermayesinin 53.000.000 TL’den 60.950.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılacak 7.950.000 TL ve mevcut ortaklardan Birol Mutlu’nun sahip olduğu 13.250.000 TL olmak üzere toplam 21.200.000 TL nominal değerli paylarının halka arzına ilişkin olarak, 06 Mayıs 2014 tarihinde alınan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayı sonrası halka arz edilecek paylar 13-15 Mayıs 2014 tarihleri arasında 3 iş günü süreyle satışa sunulmuştur.
Halka arzda yurt dışında yerleşik kurumsal yatırımcıların talebinin yeterli olmasına karşın, Şirket ve faaliyetleriyle doğrudan herhangi bir ilgisi olmamakla birlikte talep toplama tarihleri
esnasında Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.’de yaşanan ve Ülkemizi derin yasa boğan elim olay, Ülkemiz yatırımcılarının beklentilerini olumsuz yönde etkilemiş, talep toplamanın son gününde global piyasalardaki olumsuz havanın da sonucunda yurt içinde yerleşik yatırımcıların halka arza olan ilgisi, halka arz edilen pay miktarının bir miktar altında kalmıştır.
Bu çerçevede, halka arz sonrası fiyat performansının yatırımcıları olumsuz etkilememesi amacıyla, Sermaye Piyasası Aracı Notu’nun 5.1.4 no’lu maddesine de uygun olarak Mutlucan Tuz, halka arzda satışa aracılık eden liderler TERA Menkul Değerler A.Ş. ve TEB Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin önerileriyle bu halka arzı iptal etme ve yeniden halka arz için bir süre bekleme yönünde karar almıştır.”

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.