ŞİRKET DEĞERİM nedir ?

Firma sahipleri ve yöneticileri ,şirketlerinin değerini  öğrenmek için ne yapmalıdır ?Hisse değerini merak mı ediyorlar ? işte  şirket değerleme  uzmanları piyasada  tam bu işleri icra etmekteler. Şirketlere  bu konularda raporlar  ve  çalışmalar ,danışmanlıklar vererek  şirketin değerini hesaplamakla kalmayıp şirket değerini artırıcı  hizmetlerde vermekteler. Uluslararası Muhasebe sistemi   denetim ve değerleme yapılarak  ,ilmi ve bilimsel çerçevelerde  değerleme kıstasları ve ölçütleri ile şirket değerlemesi   yapılmaktadır. İstanbul Bakırköy de hizmet yapan MUHSİN BİLGİ DENETİM HİZMETLERİ A.Ş Yönetim kurulu  Başkanı MUHSİN BİLGİ  ‘ Profesyonel kadrosu ve değerlendirme uzmanları ile   ŞİRKET DEĞERLEME-ŞİRKET BİRLEŞME -ŞİRKET BÖLÜNME-ŞİRKET SATIN ALMA  konularında Raporlama çalışmaları yaparken  şirketlere  pozitif katkılar sağladıklarını ve  şirket sahiplerinin şirketlerin  gerçeğe uygun değerlemelerle  şirket değerlerini öğrenme fırsatına sahip olmalarını sağladıklarını ! beyan etmiş aynı zamanda  şirket ortaklıklarındaki değişikliklerde  mutlaka  şirket değerleme uzmanından rapor almaları  o kişiye ve kuruma  yüksek fayda sağladığını belirtmektedir.

Şirket  değerleme uzmanlarına yaptırılan bu hizmette  şirketler nereler dikkat etmelidir ?  Muhsin Bilgi’ Ülkemizde  şirket değerleme  uzmanının  az sayıda olduğu ve  profesyonel anlamda eğitimli sertifikalı uzmanların işi olduğu ve  gerçek değerleme  işinin özel eğitimli kişiler tarafından  yapılaması gerektiğini ve  şirketlerin  bu hizmeti  alırken  bu konuda uzmanlığı olanlara yaptırmalarında   yüksek  gelir ve fayda sağlayacaklarını belirtti.

Türkiye’ ye yabancı sermaye  yatırımlarının  çoğaldığı ve gelişen ekonomilerde   yabancı ortaklıkların oluşabileceğinden ,şirketlerin bu tip  oluşumlara hazır olmaları ve  şirketlerinin mevcut değerlerini en kısa süre de  öğrenmeleri ve gelecek değerlerinde kendilerine  rehber hizmeti almaları  şirket varlıklarını artırıcı  fayda sağlamaktadır.

 

Muhsin Bilgi

Muhsin Bilgi

1970 yılında Sakarya - Geyve - Taraklı ya bağlı Yeniköy doğumludur. İlkokulu babasının memuriyeti sebebiyle Geyve-Eşme Köyü ilköğretimde tamamladı. Ortaokul – Lise öğrenimimi Geyve ilçesinde tamamladı. Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü 1992 Güz Dönemi Mezun oldu. 1992-1996 Yılları arasında Serbest Muhasebeci olarak değişik firmalarda çalıştı.. 07.01.1997 Tarihinden itibaren SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR olarak, kazandığı sertifikalar la da değişik firmalarda danışmanlık hizmetleri sunmakta olup, ortağı olduğu ve Ülkemizde Hile Yolsuzluk ve Suistimal alanında ilk şirket olan ve konusunda uzmanlardan oluşan MUHSİN BİLGİ DENETİM HİZMETLERİ A.Ş. ile de firmalar da Hile - Yolsuzluk ve Suistimal check -up , Eğitim ,Denetim çalışmaları hizmetlerini sunmaktadır... Ayrıca Kazandığı Sertifikalar olarak; 1- İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasından 2002- 2005 yıllarında aldığı BİLİRKİŞİ SERTİFİKASI 2- Ankara –Hazine Müsteşarlığından 2004 yılında aldığı SİGORTACILIK BAĞIMSIZ DENETİM SERTİFİKASI 3- Ankara TURMOB –İstanbul Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Akademi si tarafından 2010 yılında ADLİ MUHASEBE UZMANLIĞI SERTİFİKASI 4- Sermaye piyasası lisanslama Sicil ve Eğitim Kurumu tarafından 21.01.2013 Tarih ve Lisans No: 802807 olan SERMAYE PİYASASINDA BAĞIMSIZ DENETİM LİSANSI 5- T.C Kamu gözetim Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarfaından Tarih:27/09/2013 ve Sicil No:1984 olan BAĞIMSIZ DENETÇİ BELGESİ Uzmanlık Sertifikalarının Sahibi olup , internet web siteleri ile de Türkiye de alanında uzmanlardan oluşan ,ekibe sahip olarak , hizmet sunmaya devam etmektedir.. Sahip olduğu sertifikalarla İstanbul da değişik mahkemelerde mali bilirkişilik yapmaktadır. Bunlar ; Asliye Hukuk – Asliye Ceza Mahkemelerinde - İş Mahkemelerinde –Ticaret ve Vergi Mahkemelerinde BİLİRKİŞİ olarak görev yapmaktadır. İngilizce bilmekte olup, üç çocuk babasıdır

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.