İFLAS ERTELEMEDEN BORCUN TAMAMINI ÖDEYEREK ÇIKAN TEK FİRMA..

İflas ertelemeye giren şirket sayıları artarken bu zorlu süreç ya  kurtuluş yada iflas ile sonuçlanmaktadır.İşte sizlere  başarılşı bir  kurtuluş hikayesi örneği Kurtsan Plastik

2005 yılında Türkiye’nin ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu sıralamasında yer alan Kursan Plastik Amb. San. Tic. A.Ş. aynı yıl dövizdeki ani dalgalanmadan kaynaklanan ekonomik hareketlilik yüzünden hukuki sürece maruz kalmıştı.

Geçtiğimiz yaklaşık 10 yıllık süreçte faaliyetlerini ara vermeksizin sürdüren Kursan Plastik Amb.San.Tic.A.Ş. borçlarının %92’ sini tamamen ödeyip kapatarak bilanço borçluluk oranını %8’ e düşürdü. Bugün itibariyle tamamı öz kaynak firması haline dönüşmüş bulunan Kursan Plastik Amb.San.Tic.A.Ş. hukuki süreçten kendi isteğiyle çekildiğini açıkladı.

KURSAN PLASTİK AMB.SAN.TİC.A.Ş. BORÇLARININ %92 SİNİ TAMAMEN ÖDEYEREK ÖZ KAYNAKLA ÇALIŞAN BİR FİRMA HALİNE GELDİ…

Konuya ilişkin açıklama yapan Kursan Plastik Amb. San.Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı MESUT İŞSEVER yaptığı açıklamada borçlu oldukları tüm bankalara borçlarının tamamını ödeyerek sıfırladıklarını, son kalan borcun %8 ‘ ine tekabül eden tek banka borcunu protokole bağlanarak ödenmeye başladığını açıkladı.Mesut İşsever bu itibarla Kursan Plastik Amb. San. Tic. A.Ş. problemli herhangi bir alacaklısı kalmadığını ve Hukuki süreçten kendi talepleriyle tamamıyla çekildiklerini açıkladı.

TÜM TÜRKİYEDE İFLAS ERTELEMEDEN BORCUN TAMAMINI ÖDEYEREK ÇIKAN TEK FİRMA..

İflas ertelemede Türkiye genelinde başarı oranının %1 ‘ in altında olduğunu belirten Mesut İŞSEVER orta ve büyük ölçekte tüm Türkiye de iflas ertelemeyi başarıyla sonuçlandırarak borçluluktan kurtulan tek firma olduklarını belirtti. Kursan Plastik Amb. San. Tic .A.Ş. ‘in bu mucizeyi gerçekleştirebilmesindeki en büyük etkenin özveri ve azimle firmasına sahip çıkan çalışanlarının olduğunu belirten Mesut İŞSEVER Kursan Plastik Amb. San. Tic. A.Ş. ‘nin bundan sonraki hedefinin tamamı öz kaynakla çalışan bir firma olarak büyümesini sürdürmesi olduğunu kaydetti.

İflas erteme Kanunun amacı  ; Borca batıklılık   sürecinde alacakların  tahsilinde zaman verilmesi ve firmanın  yeniden kendisine yeterli olarak   diriliş ve canlanması ekonomi ile istihdama  zarar vermeden  faaliyet yapması  temel amaçtır.Bu amaç doğrultusunda  faaliyet yapıldığında ve süreç iyi izlendiğinde başarı gelmektedir

Bu süreçte  profesyonel yardımlar almak ,süreci sağlık lı yürütmek çok önemlidir

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.