MEDYADAKİ YOLSUZLUKLARA DİKKAT! ACI FATURALAR ÇIKABILIR

Bir çok Medya şirketi yolsuzluk denetimini yapan Hile Denetçi si MUHSİN BİLGİ ‘  Medya da   işlerin sahada gerçekleşmesinden dolayı ,çalışanların durumundan ve  anlık harcamalardan dolayı  detaylı suistimal denetime ihtiyaç vardır.Bir çok medya şirketinin  faaliyetlerinde gizli  yolsuzluklar yapılmakta ve tespit edilememektedir. Tespit edilmesi uzmanlık  gerektirmektedir.denetim yapılan firmalarda  suistimal yapılmasını en aza  indirme ve tedbir almak ve  oluşacak zararı yok etmenin yolu  Uzmnan deneyimli Hile denetçileri ile çalışmaktır.’

Uzman böyle uyarırken  medya dünyasında tanınan Acun Ilıcalı en yakın arkadaşından bu tür bir olay yaşadı ve zarar gördü .

TV8 muhasebe servisinin ortaya çıkardığı yolsuzluk olayı Acun Ilıcalı’yı çileden çıkardı. Dolandırıldığını anlayan Acun Ilıcalı bu duruma çok sinirlenerek TV8’in tüm magazin servisi elemanlarını işten çıkardı.

Medyaradar sitesinde yer alan habere göre TV8 muhasebe servisinin harcırah alarak yurtdışına gitmiş görünen bir muhabiri çağırarak avans kapatabilmeleri için pasaportunun yurtdışına giriş çıkış mühürlerinin bulunduğu sayfanın fotokopisini istemesi skandalı ortaya çıkardı.

Muhasebe servisine giden muhabir “Benim pasaportum yok. Yurtdışına da hiç çıkmadım. Sizden harcırah da almadım. Bir yanlışlık olmasın” dedi.

AVANS TARİHLERİNDE TUTARSIZLIK

Geçtiğimiz yıl yurtdışına çıkmış görülen bütün muhabirler tek tek çağrılarak pasaportları kontrol edilerek savunmaları alındı. Şirket içinde başlatılan araştırmada çok ilginç bir skandal ortaya çıkartıldı. Buna göre bazı muhabirlerin hiç yurtdışına çıkmadıkları, bazılarının ise yurtdışına çıktıklarını söyledikleri tarihlerle muhasebeden alınan avans tarihleri arasında tutarsızlıklar belirlendi. Ayrıca bazı servis çalışanlarının Atılgan Poyrazoğlu’nun talimatıyla çeşitli bankalardan kredi çekerek parayı müdürlerine verdikleri de ortaya çıkınca durum Acun Ilıcalı’ya aksettirildi.

MAGAZİN SERVİSİNİ VE DOSTU POYRAZOĞLU’NU KOVDU

İddiaya göre bu duruma çok sinirlenen Acun Ilıcalı Atılgan Poyrazoğlu ve ekibinin işine son verdi. Bu durum karşısında mağdur muhabirler şaşkına döndü. Hem kendi isimleri kullanılarak şirketlerinin mağdur edilmesine adları karışmış, hem de müdürlerinin talimatıyla çekerek kendisine verdikleri kredilerin ödeme günü geldiği için kara kara düşünmeye başlamışlardı.

Haberde de anlaşılacağı üzere   gizli olaylar gerçekleşmeden önce suistimal denetimleri yapılmış olsaydı  bu acı sonuç  doğmazdı

Denetime ayrılacak  bütçeler  yolsuzluğun yapmış olduğu hasarlar karşısında  çok cüz i kalmaktadır

Görsel ve Basılı Medya dünyasına uyarı yolsuzlukları önlemenin yolu   SÜREKLİ DENETİM den geçer

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.